top of page

Fazla Yapmak vs Konfor Alanında Kalmak
Sürekli daha fazla yapmaya, okumaya, eğitim almaya, öğrenmeye, tüketmeye, değişmeye teşvik eden, hatta zorlayan bir dönemden geçiyoruz. Bunlar kötü olduğundan değil elbette, ama eğer yetişebilmek için kendini fazlaca zorluyorsan ya da yapamadığında eksik, kötü ya da değersiz hissediyorsan orada bir durup neler olduğuna bakmak faydalı olabilir.

Her zaman bir adım ileriye gitmek, farklı şeyler deneyimlemek, daha çok bilmek, daha çok çabalamak, daha çok yapmak zorunda değilsin.

Deneyim sonsuz ve hepsini tek hayatta yaşaman mümkün değil.

Hiçbir şey kaçırmıyorsun, lütfen endişelenme.

Yaptığın şeyi kendini hırpalamadan, bu halinle de değerli olduğunu bilerek yapman çok kıymetli. ❤️

Ne zaman harekete geçmen, ne zaman durman gerektiğini fark edebilmen çok kıymetli. ❤️

Eğer dikkatini verirsen, hislerin sana ne zaman harekete geçip konfor alanından çıkman, ne zaman durman gerektiği ile ilgili rehberlik edebilir.


Bir konu ile ilgili merak hissediyorsan; ilham alıyor, keyif alıyor, beslendiğini hissediyorsan; dışarıdan değil de içeriden gelen bir dürtüyü takip ediyorsan doğru yoldasın, devam 🤗

Ya da içinde bulunduğun iş/ilişki/çevre içini sevinçle doldurmuyor, memnuniyetten çok idare etme hisleri yaratıyorsa; mevcut koşullara sadece belirli bir kazanımı sürdürmek için tahammül ediyor, katlanıyorsan; yaşam sevinci ve enerjinin yavaş yavaş çekildiğini görüyorsan; aklında istek duyduğun, hayalini kurduğun başka şeyler var ama adım atmaya korkuyor, başaramayacağını düşünüyorsan; bir türlü göze alamıyor, cesaret edemiyorsan işte o zaman ne yapıp edip harekete geçmelisin.. Bir anda olmasına gerek yok, minik adımlarla, keşfede keşfede ama kararlılıkla..


İlk hareket noktan her zaman hislerin olsun.

Her adımda bak kendine, seçtiğin şeyi neden seçiyor ya da neden kaçınıyorsun?

Seni harekete geçmeye iten şey ilham mı, yoksa yapmazsan eksik kalacağın zannı mı?

Eğer kalmayı seçiyorsan gerçekten memnun olduğun için mi, yoksa daha iyisini hayal etmeye korktuğun için mi?

Gerçekten bir adım öteye gitmek şart mı?

Gerçekten kalmak güvenli mi?


20 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page