top of page

Saati henüz belli değil

|

Yeri henüz belli değil

Reiki İnisiyasyon _ 2.aşama

Bu atölyede katılımcılar 2.aşama reiki enerjisine uyumlanır, üç enerji sembolünün çizim ve kullanımları öğrenir. Birlikte yapılan uygulamalarla katılımcı duygulara, olaylara, geçmiş ve geleceğe şifa enerjisi göndermeyi öğrenir.

Reiki İnisiyasyon _ 2.aşama
Reiki İnisiyasyon _ 2.aşama

Saat ve Yer

Saati henüz belli değil

Yeri henüz belli değil

Etkinlik Hakkında

Reiki enerjisi ve işleyişi hakkında daha detaylı bilgi için blog yazısını inceleyebilirsiniz.

REİKİ’nin 5 ALTIN KURALI

· Bugün, özellikle bugün öfkelenme (dengede ve sakin kal)

Öfkelenmek, insan deneyiminin doğal bir parçasıdır. Diğer yandan öfke eşiği ve öfkenin nasıl yönetildiği; büyük ölçüde kişinin duygusal ve fiziksel durumuna göre değişecektir. Kişinin kendisini kızdıran, inciten kişi ve olaylara daha dingin bir yaklaşımla bakabilmesi; öfkenin ve dışsal etkilerin onu yönetme ihtimalini azaltacak ve kişiyi güçlendirecektir. Kendi merkezinde kalabilmek; yaşanan tüm olayların bir sebebi olduğunu anlamak; herkesin o an bulunduğu halde/tavırda olmasına kendi geçmiş deneyim ve kayıtlarının neden olduğunu bilmek ve olaylarla ilgili oluşturduğumuz iyi/kötü/kabul edilemez gibi tüm yargıların sadece sübjektif ve değişebilir bakış açıları olduğunu kabul etmek dingin kalabilmeyi kolaylaştıracaktır.

· Bugün, özellikle bugün endişelenme (anda kal ve evrene güven)

Zihnin genel eğilimi ya geçmişte yaşanan acı verici, rahatsız edici olaylara takılıp kalmak; ya da gelecekteki belirsizlikler için endişelenmek yönündedir. Bu eğilim bedendeki yaşam enerjisinin sağlıklı ve rahat akmasını önleyecektir.

Evrenin akışına güvenip anda kalabilmek, zihnin dalgalanmalarını dindirecek; hayatımıza denge ve mutluluk getirecektir.

· Varolan bütün canlılara iyi davran

Etrafınıza yaydığınız pozitif ve sevgi dolu enerjiler, size aynen geri dönerek hayatınıza barış, huzur ve denge getirir. Sadece başkalarına karşı değil; kendimize karşı da nazik, iyi, destekleyici ve şefkatli bir yaklaşım içinde olmak mutluluğu getirecek ve bütüne yansıyacaktır.

· Ekmeğini dürüst yollardan kazan

Çoğu zaman insanın kendine karşı dürüst olabilmesi, kendi zayıf yanlarını görüp kabul etmesi; başkalarına karşı dürüst olmaktan daha zordur. Ancak değişimi ve şifayı başlatabilmek için ilk adım; olanı netlik ve dürüstlükle görüp kabul etmektedir.

· Tanrı’nın zengin hediyeleri için müteşekkir ol

Evrende iyi/kötü gibi yargılar yoktur ve istisnasız her şey insan deneyiminin doğal bir parçasıdır. Bu nedenle evren zihnimizden geçen her şeyi de iyi/kötü/faydalı/faydasız diye yargılamadan bizim için gerçekleştirmeye girişir. Kişi kendine acımak istiyorsa, evren derhal bu ruh halini sürdürebileceği olaylar hazırlamaya başlar. Ya da ihtişamla parlamak mı istiyor, bu bir emir kabul edilecektir. Bu nedenle şükürde kalabilmek, hayatındaki güzel olan her şeyi fark edip teşekkür etmek; sadece dingin ve mutlu bir enerji yaratmayacak, ayrıca daha fazlasını hayatınıza çekmenize yardımcı olacaktır.

Bu Etkinliği Paylaş

Etkinlik Bilgileri: Events
bottom of page